5 powodów dla których warto uczyć się w Społecznym Językowym Gimnazjum !
Języki Obce
Społeczne Językowe Gimnazjum to dobre miejsce dla tych, którzy przywiązują dużą wagę do znajomości języków obcych – nasze dzieci uczą się angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, a nawet chińskiego w zwiększonym wymiarze godzin. Na lekcjach dbamy o nowoczesne i efektywne rozwiązania, rozmaitość metod nauczania i przyjazną atmosferę. Możemy poszczycić się dobrymi i bardzo dobrymi wynikami naszych absolwentów na egzaminach gimnazjalnych.
Zajęcia dodatkowe – koła zainteresowań
Masz trochę wolnego czasu? Chcesz zdobyć nowe umiejętności? Rozwinąć zdolności plastyczne? Muzyczne? Lubisz dyskutować o sztuce, pisać wiersze, robić eksperymenty fizyczne? Czujesz chęć działania na rzecz innych? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej z Informatyki? A może po prostu nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia z bieżącej lekcji? Zapraszamy na zajęcia dodatkowe, fakultety, koła naukowe, spotkania indywidualne bądź w grupach z nauczycielami różnych przedmiotów, odbywające się po lekcjach w naszej szkole. Tematyka zajęć uzależniona jest od aktualnych potrzeb uczniów.
Atmosfera – klimat
Nasza szkoła sprzyja budowaniu międzyludzkich relacji. Praca w niewielkich grupach, troska o integrację zespołów klasowych i całej społeczności szkolnej oraz otwartość na drugiego człowieka sprawiają, że w gimnazjum odnajdują się nie tylko osoby energiczne i przebojowe, ale także skromne i nieco nieśmiałe. Tutaj nikt nie jest anonimowy i nie ginie w tłumie.
Rozwój dla każdego – dlaczego małe klasy są lepsze ?
Pierwszym zadaniem szkoły jest stworzenie środowiska, w którym każdy uczeń zostanie zauważony. Służą temu mało liczne (do 19 osób) klasy. Dzięki tak kameralnym warunkom możliwe jest prawdziwie indywidualne podejście nauczycieli do uczniów, rozpoznanie ich zdolności i predyspozycji oraz czuwanie nad ich rozwojem.
Nauka na wesoło
W szkole organizowanych jest wiele imprez cyklicznych. Duża liczba szkolnych przedstawień, dzień otwarty Einsteina integruje uczniów, pokazując, że w szkole może być wesoło, a nauka nie jest nudnym obowiązkiem.